Viens no gaidītākajiem pasākumiem tumšajā novembra laikā ir gaismas festivāls Staro Rīga, kas pilsētā rada īpašu atmosfēru. Festivāla ietvaros ierasti arī pludmales volejbola laukumos tiek uzburta  ‘Staro Rīga’ noskaņa ar neparastu apgaismojumu un skaņu turnīrā ‘Skanstes kauss’, kas norisinājās sestdien, 16.novembrī plkst.16.00, O-Sands pludmales volejbola laukumos (Grostonas ielā 6b).

Arī šogad ir aizvadīts skaistais turnīrs, kas pulcēja gan pludmales volejbola amatierus, gan citus interesentus. Pirms dalībnieki tika aicināti kāpt uz pludmales volejbola laukumiem, turnīru atklāja īpašais viesis – komiķis Rūdolfs Kugrēns, kurš iesildīja laukumu ar jautriem stāstiem un radīja svētku noskaņu labai turnīra gaitai.

Šoreiz Skanstes Kauss noritēja jaunā, neparastā formātā. Turnīrs tika spēlēts Sand Band formātā, proti, dalībnieki savus punktus krāja pēc side out principiem. Uz turnīru ieradās 15 sieviešu un 9 vīriešu komandas, kas izspēlēja 3 apļu apakšgrupu turnīru, kur katrā aplī pretinieki mainījās. Grupās komandas tika saliktas pa trīs – visas trīs aizvadīja spēli. Atšķirībā no ierastajiem turnīriem, kur spēles ilgst līdz noteiktam punktu skaitam, šājā turnīrā tika spēlēts uz laiku (20 un 25 minūtes vienai spēlei) – kurš vairāk punktus spēja sakrāt, tas arī grupā plūca uzvaras laurus.

Dāmu finālā grupā iekļuva Santa Izvekova/Gerda Salmiņa, Simona Rozīte/Inga Ikauniece un Mairita Bičkovska/Ludmila Jegorova. Par šī turnīra uzvarētājām dāmu konkurencē kļuva Bičkovska un Jegorova, otrajā pozīcijā Izvekova un Salmiņa, kamēr trešo pozīciju izcīnīja Rozīte un Ikauniece. Ļoti tuvu finālam arī bija Plaude-Dudko un Mediniece, kuras dalīja vienādu rezultātu ar Izvekovu un Salmiņu, taču apakšiņās piekāpās par vietu finālā. Dāmām pagrabā labākās Sanita Kuprašova un Elīna Strautniece. Savukart vīru konkurencē pagrabā pārāki pār saviem konkurentiem bija Arnis Uzuls Petrovskis un Renārs Strazds. Finālā labākie bija Māris Blumbergs un Juris Orups, aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Aivaru Svikli un Armandu Namiķi, bet trešajā Gati Liepiņu un Jāni Grīnbergu.

REZULTĀTI sievietēm

1.🏆Bičkovska/Jegorova

2.🥈Izvekova/Salmiņa

3.🥉Rozīte/Ikauniece

4.Plaude-Dudko/Mediniece

5.Ziemele/Casno

6.Arēna/Stašulāne

7.Jansone/Platā

8.Šnore/Eksta

9.Širokova/Luhaera

10.Kuprašova/Strautniece (pagrabs)

11.Štrāle/Ivanova

12.Bērziņa/Kilke

13.Rozevska/Šakale

14.Leinasare/Spurķe

15.Sokolova/Paupe

REZULTĀTI vīriešiem

1.🏆Blumbergs/Orups

2.🥈Sviklis/Namiķis

3.🥉Liepiņš/Grīnbergs

4.Curbunovs/Pekalis

5.Ziemelis/Bisenieks

6.Bērziņš/Graudiņš

7.Uzuls/Strazds

8.Celmiņš/Kondrāts

9.Paupe/Skanis

Skanstes Kauss 2019 ir noslēdzies!