Viens no gaidītākajiem pasākumiem tumšajā novembra laikā ir gaismas festivāls Staro Rīga, kas pilsētā rada īpašu atmosfēru. Festivāla ietvaros ierasti arī pludmales volejbola laukumos tiek uzburta  ‘Staro Rīga’ noskaņa ar neparastu apgaismojumu un skaņu turnīrā ‘Skanstes kauss’, kas norisinājās sestdien, 16.novembrī plkst.16.00, O-Sands pludmales volejbola laukumos (Grostonas ielā 6b).

Arī šogad ir aizvadīts skaistais turnīrs, kas pulcēja gan pludmales volejbola amatierus, gan citus interesentus. Pirms dalībnieki tika aicināti kāpt uz pludmales volejbola laukumiem, turnīru atklāja īpašais viesis – komiķis Rūdolfs Kugrēns, kurš iesildīja laukumu ar jautriem stāstiem un radīja svētku noskaņu labai turnīra gaitai.


Šoreiz Skanstes Kauss noritēja jaunā, neparastā formātā. Turnīrs tika spēlēts Sand Band formātā, proti, dalībnieki savus punktus krāja pēc side out principiem. Uz turnīru ieradās 15 sieviešu un 9 vīriešu komandas, kas izspēlēja 3 apļu apakšgrupu turnīru, kur katrā aplī pretinieki mainījās. Grupās komandas tika saliktas pa trīs – visas trīs aizvadīja spēli. Atšķirībā no ierastajiem turnīriem, kur spēles ilgst līdz noteiktam punktu skaitam, šājā turnīrā tika spēlēts uz laiku (20 un 25 minūtes vienai spēlei) – kurš vairāk punktus spēja sakrāt, tas arī grupā plūca uzvaras laurus.

Dāmu finālā grupā iekļuva Santa Izvekova/Gerda Salmiņa, Simona Rozīte/Inga Ikauniece un Mairita Bičkovska/Ludmila Jegorova. Par šī turnīra uzvarētājām dāmu konkurencē kļuva Bičkovska un Jegorova, otrajā pozīcijā Izvekova un Salmiņa, kamēr trešo pozīciju izcīnīja Rozīte un Ikauniece. Ļoti tuvu finālam arī bija Plaude-Dudko un Mediniece, kuras dalīja vienādu rezultātu ar Izvekovu un Salmiņu, taču apakšiņās piekāpās par vietu finālā. Dāmām pagrabā labākās Sanita Kuprašova un Elīna Strautniece. Savukart vīru konkurencē pagrabā pārāki pār saviem konkurentiem bija Arnis Uzuls Petrovskis un Renārs Strazds. Finālā labākie bija Māris Blumbergs un Juris Orups, aiz sevis otrajā pozīcijā atstājot Aivaru Svikli un Armandu Namiķi, bet trešajā Gati Liepiņu un Jāni Grīnbergu.

REZULTĀTI sievietēm

1.🏆Bičkovska/Jegorova

2.🥈Izvekova/Salmiņa

3.🥉Rozīte/Ikauniece

4.Plaude-Dudko/Mediniece

5.Ziemele/Casno

6.Arēna/Stašulāne

7.Jansone/Platā

8.Šnore/Eksta

9.Širokova/Luhaera

10.Kuprašova/Strautniece (pagrabs)

11.Štrāle/Ivanova

12.Bērziņa/Kilke

13.Rozevska/Šakale

14.Leinasare/Spurķe

15.Sokolova/Paupe

REZULTĀTI vīriešiem

1.🏆Blumbergs/Orups

2.🥈Sviklis/Namiķis

3.🥉Liepiņš/Grīnbergs

4.Curbunovs/Pekalis

5.Ziemelis/Bisenieks

6.Bērziņš/Graudiņš

7.Uzuls/Strazds

8.Celmiņš/Kondrāts

9.Paupe/Skanis

Esam aizvadījuši Skanstes 2018. gada kausu un varam atskatīties uz rezultātiem. Liels paldies visām 20 komandām, kas ņēma dalību un piedalījās. Pēc grupu turnīra labākās 16 turpināja cīņu izslēgšanas turnīrā un līdz pusfināliem aizcīnījās komandas: “Sieriņi”, “Ābols Pavlova Dārziņā”, “LTV” un “Skābene”. Pirmajā pusfinālā “Sieriņi”, kurus pārstāvēja Jānis Purviņš, Alise Pastare un Mārtiņš Birze ar 16:21 atzina komandas “Ābols Pavlova Dārziņā” komandas pārākumu, kurā cīnījās Zane Jansone, Ardis Daniels Bedrītis un Toms Bergans-Berģis. Tikmēr otrā pusfināla pārī komanda “LTV”, kuras sastāvā Līga Libere, Toms un Valts Benjavi, ar 21:17 pārspēja komandu “Skābenes”, kurā spēlēja Mihaels Samoilovs, Mareks Annuškāns un Sabīne Radčenko. Spēlē par trešo vietu, komanda “Sieriņi” ar 4 punktu pārsvaru, 21:17 pārspēja komandu “Skābene”, kamēr finālā komanda “Ābols Pavlova Dārziņā” diezgan pārliecinoši ar 21:12 neatstāja cerības komandai “LTV”.

Pilnais vietu sadalījums:

  1. vieta  – “Ābols Pavlova Dārziņā” (Zane Jansone, Ardis Daniels Bedrītis, Toms Bergans-Berģis)
  2. vieta – “LTV” (Līga Libere, Toms Benjavs, Valts Benjavs)
  3. vieta “Sieriņi” (Jānis Purviņš, Alise Pastare, Mārtiņš Birze)
  4. vieta “Skābene” (Mihaels Samoilovs, Mareks Annuškāns, Sabīne Radčenko)

5./8. vieta “Alisei patīk kastaņi” (Alise Lece, Oskars Kondrāts, Hardijs Šefanovskis)

5./8. vieta “Bumbas nav olas, var sist” ( Baiba Kučika, Raivis Sviklis, Kristaps Bolšings)

5./8. vieta “VIP” (Juris Orups, Aivars Sviklis, Sintija Mediniece)

5./8. vieta “Dream Team” (Jānis Rudzītis, Raimonds Kaviers, Anastasija Kravčenko)

9./16. vieta “Smilšu bridēji” (Marita Paegle, Jānis Paeglis, Raivo Pekalis)

9./16. vieta “Bloks” (Ainārs Soks, Enia Soka, Toms Šmēdiņš)

9./16. vieta “PZB” (Megija Platā, Emīls Bērziņš, Edvards Zakovskis)

9./16. vieta “Kreisais krasts” ( Roberts Skapsts, Adele Baltiņa, Edgars Zemītis)

9./16. vieta “Vītols Nesamaksāja” (Edgars Vītols, Nauris Striks, Kristīne Plaude-Dudko)

9./16. vieta “Latvijas Pludmale” ( Justīne Zirne, Oskars Vētra, Mārtiņš Kirsānovs)

9./16. vieta “Ziķeri” (Marta Ozoliņa, Lauris Ozoliņš, Bruno Puriņš)

9./16. vieta “Svētais Mārtiņš” (Santa Vaicekauska, Mārtiņš Bisenieks, Dzintars Dreibergs)

17./20. vieta “Izdomāsim” ( Māris Zvaigzne, Diāna Jakovļeva, Eduards Egle)

17./20. vieta “Floris un Kriksis” (Rihards Vilcāns, Jānis Liepiņš, Inese Kricka

17./20. vieta “Staro Bumba” (Armīns Paupe, Arturs Semjonovs, Dzintra Paupe)

17./20. vieta “Rītdiena” (Mārtiņš Kārkliņš, Rihards Puķāns, Ruta Liene Garoza Puķāne)

Paldies visiem, kas piedalījās un līdzi juta! Paldies mūsu uzticamajiem atbalstītājiem!

Viens no novembra gaidītākajiem notikumiem ir klāt – Staro Rīga ietvaros arī šogad norisināsies jau tradicionālais Skanstes kauss, kura laikā “O-Sands” pludmales volejbola laukumos spēles notiks īpašā gaismu un skaņu pavadījumā, radot svētku atmosfēru gan sportistiem, gan viņu līdzjutējiem. Skanstes kauss norisināsies 16.novembrī no plkst.21.00.

Turnīrā piedalīties aicināts ikviens pludmales volejbola interesents, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu. Tiek pieņemti pieteikumi no MIX komandām, kas nozīmē, ka komandā ir 3 spēlētāji, no kuriem vismaz viena ir sieviete. Kopā tiks pieņemti ne vairāk kā 24 pieteikumi.

Izspēles notiks 2 posmos – grupu turnīrā un finālā pēc vienmīnusa sistēmas. Spēļu tiesāšana notiks pēc atvieglotiem FIVB noteikumiem.

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 14.novembrim (ieskaitot) vai arī līdz būs pieteikušās 24 komandas. Pieteikties var, aizpildot pieteikuma anketu “O-Sands” “Facebook” profilā vai arī sūtot informāciju par dalībniekiem uz e-pastu info@o-sands.lv. Dalības maksa: 10 EUR no cilvēka.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Isostar Latvija, Pafbet.lv.

SKANSTES KAUSS 2019 festivāla Staro Rīga ietvaros