Sekmējot sporta darbu augstākajās mācību iestādēs, kā arī augstskolu un universitāšu sporta biedrībās un klubos, jau trīsdesmit pirmo reizi tika organizēta Latvijas Universiāde. Otro gadu pēc kārtas pludmales volejbola sacensības norisinājās O-Sands pludmales volejbola laukumos, šogad tās notika no 10. līdz 11.oktobrim.

Sacensības pulcēja 46 dalībniekus (24 sievietes, 22 vīriešus) no 7 augstākajām mācību iestādēm. Pludmales volejbola universiādē piedalījās studenti no Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU), Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU), Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA), Transporta un sakaru institūta (TSI). Diemžēl sakarā ar vīrusa covid-19 izplatību, dalību nācās atcelt vairāk komandām. Ja sākumā bija pieteikušās 16 sieviešu un 14 vīriešu komandas, tad turnīrā piedalījās 12 sieviešu un 11 vīriešu komandas.

Sestdien, 10.oktobrī, norisinājās grupu turnīri, komandas spēlēja 1 setu līdz 21 punktam. Bet svētdien, 11.oktobrī, sacensības tika atsāktas ar izslēgšanas spēlēm, kurās iekļuva visas komandas. Pēc grupu spēļu rezultātiem 1.-4. vieta uzreiz nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā, savukārt 5.-12. vieta uzsāka spēles no astotdaļfināla. Astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu un pusfinālu spēlēja 2 setus līdz 15, ja bija nepieciešams 3. sets, tad to arī spēlēja līdz 15 punktiem. Spēles par 3.-4. vietu un finālus spēlēja pilnās spēles, 2 setus līdz 21, ja bija nepieciešams 3. sets, tad to spēlēja līdz 15 punktiem. Spēles par 3.-4. vietu un fināli tika translēti “O-Sands Facebook” tiešraidē, kuru skatījās mājas palikušie līdzjutēji un citi pludmales volejbola mīļi.

Vīriešu konkurencē spēka samēri skaidri iezīmējās jau pirmajā dienā un prognozēt labāko četrinieku nebija grūti, 4 labākās pirmās dienas komandas arī spēlēja pusfinālā, kur šīm komandām tikai sākās īstā cīņa. Pirmajā pusfinālā tikās Vilde/Solovejs pret Birze/Smilga, Vilde/Solovejs uzvarēja šo spēle ar 2:0, stabila spēle palīdzēja gūt uzvaru. Otrajā pusfinālā tikās Gabduļins/Skudra pret Pinka/Kļaviņš, ļoti sīvā un interesantā cīņa, uzvaras laurus plūca Gabduļins/Skudra, kuri uzvarēja šo spēli ar 2:1.

 Mazajā finālā cīnījās Pinka/Kļaviņš pret Birze/Smilga. Pinka/Kļaviņš uzvarēja 2 setos ar rezultātu 21:14 un 21:17. Lielajā finālā tikās smagsvari Vilde/Solovejs un Gabduļins/Skudra, kā gaitīts spēle izvērtās gana spraiga un interesanta, par galveno varoni gandrīz kļuva Matīss Gabduļins, kurš atdeva visus savus spēkus, ļoti labs un augsts bloks, kā arī uzbrukumi no 1. piespēles ļāva uzvarēt 1. setu, taču nākamajos 2 setos zaudējumi. Vilde/Solovejs turpināja stabili spēlēt un uzvarēja šo fīnāla cīņu ar rezultātu 20:22, 21:15 un 15:12.

Sieviešu konkurencē spēka samēri bija līdzīgi un uzvarētājas nevarēja paredzēt līdz pat turnīra beigām. 1. ceturtdaļfinālā spēlē tikās pēc grupu rezultātiem 1. ar 9. vietu un spraigā 3 setu cīņā ar 9. numuru izliktās Zaķe/Ērgle uzvarēja ar 1. numuru izliktās Snipe/Narischkin. 2. ceturtdaļfināla spēlē ar 3. numuru izliktās Upeniece/Grosberga piekāpās 3 setu interesantā spēlē ar 6 numuru izliktajām Jurdža/Ņikitina. 

Līdz finālam aizcīnījās Bože/Ņečiporuka un Smilškalne/Linde, vairāk spēka pēc pusfināla spēlēm bija palicis Smilškalnei ar Linde, kuras uzvarēja 2 setu cīņā ar rezultātu 21:17 un 21:12. Mazais fināls gan izvērtās daudz interesantāks, šiem sieviešu pāriem spēks vēl nebija beidzies, jo interesantā cīņā 3 setu spēlē ar rezultātu 18:21, 21:15 un 15:5 uzvaras laurus plūca Zaķe/Ērgle, atstājot 4. vietā Jurdžu/Ņikitinu.

REZULTĀTI

1.Elza Smilškalne/Rūta Linde (RSU);

2.Sindija Bože/Petra Ņečiporuka (LU);

3.Īvaise Zaķe/Nikola Amanda Ērgle (LU);

4.Anija Jurdža/Jekaterīna Ņikitina (LSPA);

5.-8. Hilda Snipe/Vera Schmidt-Narischkin (RSU);

5.-8. Kristiāna Paula Kukša/Anna Krasavina (RTU);

5.-8.Enija Baumgarte/Alise Švarca (RTU);

5.-8. Ance Upeniece/Vanesa Grosberga (RSU);

9.-12. Alise Bruzinska/Elizabete Ķetlere (RSU);

9.-12. Elza Smilškalne/Una Diāna Veipāne (LLU);

9.-12. Aiva Balcere/Agnese Jermacāne (LSPA);

9.-12. Eleonora Aļeksova/Elza Klēvere (LLU).

1.Atvars Vilde/Aleksandrs Solovejs (LSPA);

2.Matīss Gabduļins/Kristaps Skudra (NAA);

3.Patriks Pinka/Roberts Kļaviņš (RTU);

4.Mārtiņš Birze/Toms Mārtiņš Smilga (RSU);

5.-8. Pēteris Lanka/Vilnis Tinuss (RTU);

5.-8. Arvils Keišs/Niks Orvīds (LSPA);

5.-8. Valters Benjavs/Roberts Skapsts (NAA);

5.-8. Miks Pļavnieks/Edgars Gailis (LLU);

9.-11. Ivans Zotovs/Dmitrijs Zotovs (LLU);

9.-11. Toms Berģis-Bergans/Leo Bērziņš (RTU);

9.-11. Vladislavs Markevičs/Aleksejs Rubcovs (TSI).

Latvijas Universiādi rīko Latvijas Augstkolu sporta savienība sadarbībā ar SIA O-SANDS. Pasākumu atbalsta Latvijas Sporta Federāciju padome, Izglītības ministrija.

Par balvām rūpējās ‘Stenders’, ‘hoco.lv’, ‘pafbet.lv’ un ‘InternetAptieka.lv’.

XXXI Latvijas Universiāde pludmales volejbolā